+420 603 327 525
16.3°C

POČASÍ na ČERNÉ HOŘE:

webkamera - Krkonoše - Svoboda nad Úpou

AKTUÁLNĚ NA FACEBOOKU:

Lovecká chata Pašovka / Krkonoše a okolí

 

Nedaleko Rýchorské boudy se nachází Lovecká chata Pašovka.

Zmínky o Lovecké chatě Pašovka sahají až do dobv 16.století. Původní chatrč sloužila pro potřeby pastýřů dobytka, hledačů drahých kovů a dřevařů, kteří zde v té době masivně těžili dřevo pro potřeby stříbrných dolů v Kutné hoře. Později postavená už roubená podoba chaty měla ve svém štítě letopočet 1913.

V období 1937-1938 byla Lovecká chata Pašovka využívána vojáky také  pro potřeby skladování výbušnin při odstřelování pařezů a stavbě tzv.Vojenské cesty z obce Bystřice směrem na Rýchory ve spojitosti s výstavbou několika obrněných pevnůstek v okolí Rýchor.

Lovecká chata Pašovka dostala název po redaktorovi Stráže myslivosti a spisovateli M.Pašovi, který trávil velmi často dovolenou právě v těchto místech koncem 50 let.

Místní myslivecké sdružení využívalo a udržovalo chatu jako poslední, převážně ke scházení při různých oslavách, výročích a hlavně v podzimních měsících při lovech jelenů.

Po majetkových změnách byla Lovecká chata Pašovka předána správě KRNAP, která v roce 2008 provedla generální opravu chaty do dnešní podoby, se zachováním původního krkonošského stylu staveb.

V blízkosti Lovecké chaty Pašovka se nachází Rýchorská bouda, nedaleko na horských lučinách se pase Skotský náhorní skot, a je zde chráněné území Dvorský prales - několik možností návštěv a výletů v blízkém okolí (info v naší nabídce)

 

Loveckou chatu Pašovka  můžete navštívit značenou upravenou turistickou cestou pěšky či na kole z několika výchozích míst (zákaz vjezdu automobilů) :

*Žacléř / náměstí

*Mladé Buky / fotbalové hřiště

*Horní Maršov / náměstí

*Albeřice / pension Celnice

 

Vzdálenost v kilometrech:

Janské Lázně - Mladé Buky:  5km  

 

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

 

Tým Ski centra Šafář

Fotogalerie Lovecká chata Pašovka - Krkonoše


lyžařšká škola - Certifikát Carving
lyžařšká škola - Certifikát
CLSC
APUL

Doporučujeme:

Vybavení pro servis lyží - internetový obchod s produkty pro servis lyží a snowboardů značky SNOLI | Prodej nábytku - nábytek v neuvěřitelném výběru s dopravou ZDARMA | Ubytování Janské Lázně – Stylové ubytování u sjezdovky | Jízdy se psím spřežením - Pec Pod Sněžkou | Zážitky jako dárek - Agentura na zážitky | Truhlářství Jon - zakázková výroba eurooken a obložkových dveří | Ubytování Pec pod Sněžkou - penzion u vleku Javor | Jezdecké potřeby a příslušenství pro koně | Ubytování v Peci pod Sněžkou - horská bouda | Vše pro vaši zahradu skladem | Oblíbené kuchyňské digestoře CATA a EMPIRE za nejlepší cenu na trhu